Ботокс для мам. Хочеться, але колеться


Чому ж ми, дівчата, хочемо після народження дитини швидко себе зробити гарнішою, ніж ми були?

Це повязано з нашим гормональним станом. У цей період ми дуже вразливі, і нам потрібна підтримка від найдорожчих нам людей. Хочеться, щоб чоловік сказав: “Яка ж ти в мене красуня”, або подруга підбадьорила, що після пологів ви аж ніяк не змінилися. Ось ми і починаємо експериментувати з своїм обличчям і тілом.
Зацікавила мене тема про ботокс – чи дійсно він безпечний для вагітних та годуючих мам.

Що таке ботокс? Його виготовляють із високоочищеного ботулінічного токсину типу А – нейротоксину, який отримують із бактерії Clostridium botulinum. Ця бактерія знаходиться у шлунково-кишковому тракті тварин та у навколишньому середовищі.

Основна дія – це розслабити м’язи у місці дії та запобігти появі зморшок.
Крім того, ботокс застосовують в медицині при лікуванні таких захворювань, як дитячий церебральний параліч, хронічних мігренях, спазмах м’язів повік, нетримання сечі, синдромі роздратованого кишківника та інших медичних та косметичних цілях.

Про безпеку застосування під час вагітності та годуванню груддю інформації не так багато, але експерти не заборонять такі процедури, якщо ви годуюча мама. Хоча ризики завжди є.

Наприклад гуру з грудного вигодовування, педіатр Джек Ньюман, говорить, що так як це місцева процедура і не потрапляє у кровеносне русло, то застосовувати її можна. (Джерело)

А Донна Мюррей, медик та експерт, пише, що ризик для дитини мінімальний. У молоко напряму препарат не проходить, але варто звернутися до лікаря перед застосуванням, також робити всі процедури лише у спеціалізованих місцях. Детальніше читайте тут.

На сайті е-lactancia, де ви можете перевіряти будь-який лікарський засіб, також є інформація, що ризик невеликий. Дивіться самі тут.

Хоча, якщо ви все таки зробили процедури, вони виявилися невдалими, і ви захворіли, то наслідки можуть бути фатальними.

Вчені з Centers for Disease Control та Prevention National Botulism Surveillance database зробили дослідження і виявили, що серед вагітних та жінок, що щойно народили і захворіли бутулізмом, зустрічаються важкі перетікання хвороби, що можуть бути не лише через заражену їжу. Є випадки невідомого походження, що не виключає, на думку автора, зараження через ін’єкції ботокса. Хоча шанс, що виною є укол ботокса невеликий, але він є. Детальніше читайте тут.

Отож, можна зробити для себе висновки, що застосовувати ботокс можна для лікування та омолодження, але точно не самотужки вдома, щоб зекономити.

Варто проконсультуватися не тільки з косметологом, але й дерматологом, алергологом, і зважити для себе усі за і проти.

Але перш за все любіть себе та робіть себе щасливою. Знаю по собі, що коли я радісна і у серці живе любов, то  й виглядаю як цукерочка.

 

Автор: Олеся Форемна, консультантка з грудного вигодовування.