12. Я заплуталася в рекомендаціях. Хтось каже, що потрібно давати одну грудь в годування, інші – що обидві груди … Як мені робити?


Так як різні жінки мають різну ємність грудей (тобто кількість залозистої тканини, яка активно працює), то не існує однакових рекомендацій з частоти та зміни грудей під час годування. Загальна офіційна рекомендація – для того, щоб уникнути скорочення кількості молока та для гарної стимуляції його вироблення необхідно прагнути тримати груди постійно спустошеними, при цьому стежити за рівномірним випорожненням обох грудей. В цілому, звичайно рекомендується перед тим, як пропонувати наступну грудь, переконатися, що дитина добре посмоктала першу. А якщо лактацію треба стимулювати, то намагатися кожного разу пропонувати обидві та навіть більше – перекладати від одної груді до іншої багато разів за одне прикладання. Іноді, в рідкісних ситуаціях, коли лактація надмірна, можуть бути рекомендації навпаки, рідше міняти груди – це стабілізує кількість молока в таких випадках.

Крім того, діти прикладаються до грудей при годуванні на вимогу, без обмежень з боку матері, а це означає, що кожен раз вони смокчуть груди по-різному в залежності від потреби, яку вони хочуть задовольнити в цей раз. Тому іноді дитина буде смоктати одну грудь  нетривалий час, а іноді – обидві груди або навіть більше, та подовгу. Чим старша дитина, тим більш різноманітний характер можуть мати годування.

Джерела:

Наказ МОЗ України від 20.03.2008 № 149 «Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років»

«Your guide to BREASTFEEDING» The Office on Women’s Health (OWH)