Як носити малюка на руках і не тільки


«Можна» й «не можна» навколо дітей звучать з усіх усюд. Одна мама робить, так, інша сяк, а лікарі кожен своє розповідають… Це стосується й грудного вигодовування, й прикорму, й інших дитячих тем. І однією з найгарячіших залишається тема як і в чому носити дитину.  Як же молодій мамі не розгубитись і обрати безпечний варіант, щоб не нашкодити своєму малюку?

Я рекомендую мамам в усіх спірних питаннях звертатись до природи: як же було задумано нею? Це стосується й варіантів носіння малюка.

Візьміть новонароджену дитину на руки та зверніть увагу на її положення: у неї піджаті ніжки таким чином, що колінця вищі ніж таз (це положення називають положенням «жабенятка»), спинка округлена, дитину зручно тримати так, щоб голівка лежала на грудях. В цьому положенні вона швидко заспокоюється та засинає. Це і є те саме фізіологічне положення. Все просто)

Якщо ж копнути трохи глибше – то положення жабенятки не тільки зручне для малечі, а й корисне. Адже для формування кульшового суглоба це положення є найкращим, і є незамінним для профілактики дисплазії.

Якщо ж розвернути дитину «обличчям до світу», то таке фізіологічне положення буде просто не можливе. Дитина не зможе округлити спинку, ніжки не будуть у положенні жабеняти, профілактики дисплазії не буде. Крім не фізіологічного положення, цей варіант має ще ряд недоліків з психологічної точки зору. Адже маленька дитина не знає жодного предмету, що її оточує. Проїжджаючий автомобіль, шумний перехожий, порив вітру  — це все приводи для занепокоєння маленької дитини. І дізнатись про цей світ більше можна лише через дорослого: мама спокійна – значить немає приводу для хвилювання. А відвертаючи малечу від себе ви залишаєте дитину один на один з її переживаннями і в неї навіть немає  можливості сховатись від такого великого світу (на відміну від положення обличчям до мами, коли дитина ховає личко у мами на грудях, при зустрічі з чимось незвіданим та тривожним). Тому, положення обличчям до світу вважається не корисним і навіть шкідливим і від нього краще відмовитись.

А тепер проаналізуємо, які характеристики повинна мати переноска, щоб зафіксувати дитину у фізіологічному положенні обличчям до мами для профілактики дисплазії кульшового суглобу?

  • Переноска має підлаштовуватись під різних малюків та мам щоб забезпечити необхідне положення для таких різних великих і маленьких людей;
  • Переноска має підтримувати дитину від колінця до колінця, щоб зберегти зручне й фізіологічне для малюка положення «жабенятка»;
  • Переноска повинна мати м’яку спинку, щоб повторювати округлений контур спинки дитини.

Цим параметрам відповідають трикотажні і ткані слінги шарфи, слінги з кільцями та май слінги (а для дітей після 6міс ерго рюкзаки). Переноски – кенгуру НЕ відповідають цим параметрам, навіть якщо на коробці є напис «з народження», тому краще не використовувати їх, адже користі від них немає, а шкода може бути.

Носіть дітей зручно і безпечно, приємного слінгоносіння!

 

Автор: Юлія Гординська, слінгоконсультант, президент ГО «Всеукраїнська асоціація слінгоносіння», автор слінгокниги «У подолі по-новому, або сучасне слінгоносіння», автор та ведуча курсів навчання слінгоконсультантів в Україні. 

Фото: Світлана Симоненко