Топ 10 міфів про слінги


  1. Мама носить дитину 24 години / добу.

Мама носить дитину в слінгу в тих випадках, коли вона носила б дитину на руках. Тобто, слінгодіти повзають вдома по підлозі, сплять на ліжку, граються іграшками, як і інші діти. Але у випадках коли дитина хоче на ручки,чи  мама йде на прогулянку , а дитина не полюбляє їздити у візочку, або  мама йде туди, де з візочком не зручно, та інше … тоді мама бере слінг.

  1. Слінг – це дуже складно.

Всі вміють зав’язувати шнурки, багато людей вміють в’язати чи водити авто. Тому, навчитись користуватись слінгом можливо, якщо є бажання.  Краще, якщо вам покажуть і розкажуть як це правильно робити (але і адекватні  інструкції зможуть вам допомогти, якщо поблизу вас не має слінгоконсультанта чи досвідченої слінгомами).

  1. Слінгом користуються бідні, що не мають грошей на візочок.

Можливо, серед слінгомам є й такі мами. Але переважна більшість мам вибирають слінг через зручність, а ціна деяків слінгів буває більшою, за 10 візочків)))

  1. Слінгомами не користуються дитячими візочками.

Слінгомами, як і інші мами бувають різні. Дійсно, є слінгомами які не користуються візочками. Але є мами які суміщають різні способи «пересування», і вибирають зручніший в залежності від ситуації. Тому, якщо ви станете слінгомамою, не обов’язково позбавлятися дитячого візочка.

  1. В слінгу тяжко носити

Якщо є вибір: лежати з дитиною на ліжку,  чи носити в слінгу  – краще лежіть. Якщо варіант: носити на руках, чи носити в слінгу – однозначно носити в слінгу. Для порівняння: туристи не носять в поході необхідні речі в руках перед собою, а складають в рюкзак, який розподіляє вагу на плечі і на таз, зовсім як слінг.

  1. Слінг – новинка

У всьому світі люди користувались слінгами у всі часи. Слінги відрізняються зовнішнім виглядом та назвами, але суть одна – дитина поряд з мамою (в тому числі і в Україні). Дитячі візочки були винайдені у ХІХ столітті, але за цей час так і не змогли заполонити весь світ. В багатьох країнах слінги залишились значно популярнішими за візочки. Тому слінг – це не новинка, а популярний помічник мам в усьому світі.

  1. Дитині в слінгу небезпечно знаходитись

Як і будь – яка річ, слінг має свої правила використання, техніку безпеки, обмеження та особливості. Тому, слінг не нашкодить дитині, якщо мама ним вміє користуватись.

  1. Дитина звикне до рук

Для дитини в перші місяці життя необхідно відчувати мамине тепло та захист. Дитина почувається беззахисною, коли не відчуває дорослого поряд. Коли дитина підростає, приходить інший етап – пізнання світу. Їй значно цікавіше відкривати шухляди, сипати пісок та кататись на гойдалці. Мамі потрібно лише відпустити та підтримати дитину тоді, коли вона хоче бути самостійною.

  1. Щоб замотати дитину в слінг шарф необхідно мінімум 5 помічників

Мама сама може примотати дитину, навіть за спину. Інколи, при перших спробах намотати слінг потрібен один помічник для підстрахування  (часто, мамі психологічно не звично, що вона може відпустити руки).

  1. Слінгомамство – це секта.

У слінгомам є свої форуми, свята, зустрічі, ігри та інш. Тому що в них є спільні інтереси та подібний підхід до материнства. Таким чином спілкуються і любителі комп’ютерних ігор, і спортсмени, і колекціонери метеликів чи кулінари.

 

Автор: Юлія Гординськаслінгоконсультант, президент ГО «Всеукраїнська асоціація слінгоносіння», автор слінгокниги «У подолі по-новому, або сучасне слінгоносіння», автор та ведуча курсів навчання слінгоконсультантів в Україні. 

Фото: Світлана Симоненко