Чи можна бігати і стрибати під час грудного вигодовування?


Foto: unsplash.com

Мами, які турбуються про свій зовнішній вигляд, запитують: «Коли можна починати займатися спортом?», «Чи впливає викид молочної кислоти на смак молока?», «А дитина не відмовиться від груді, якщо молоко стане не смачним після занять?»

 

Давайте з вами розберемося, опираючись на достовірні джерела, чи можна займатися спортом під час грудного вигодовування?

 

У кожної мами своя історія пологів, але перед тим як займатися спортом варто порадитися з грамотним гінекологом, фізичним терапевтом або спеціалістом з післяпологового відновлення. Звичайно починати заняття можна через 6-8 тижнів після пологів.

 

Якщо ви вибираєте для себе досить інтенсивні тренування, то це може впливати на випрацювання IgA і лактози та збільшить вміст молочної кислоти і білка, що може вплинути на смак молока. Але для вашого малюка це не має бути  перепоною, щоб поїсти або прикластися для вирішення своїх маленьких труднощів. 

 

Якщо ж ви займалися інтенсивно певним видом спорту до вагітності та помірно під час вагітності, то після народження дитини ви можете продовжувати, якщо у вас немає фізичних протипоказань.

 

Келлі Бонята, консультант з грудного вигодовування, сертифікована по IBCLC, мама трьох дітей, зазначає, що помірні фізичні навантаження позитивно впливають на здоров’я мами та покращують її емоційне благополуччя. За допомогою спорту у мами краще працює серцево-судинна система, покращуються показники крові та реакції на інсулін

 

За допомогою занять спортом знижується стрес та значно кращими стають  відносини з дитиною. Якщо у мами важка післяродова депресія, то завдяки фізичним нагрузкам полегшуються симптоми її прояву. 

 

У 2003 році Ловледі та ін. досліджували імунологічні фактори,  а саме IgA, лактоферин, лізоцим у грудному молоці мам, що займалися та мам які не мали фізичних нагрузок. Дослідження показали, що грудне молоко по даним імунологічним факторам не змінилося.

 

Тарін Барретт, RD та Джейн Хейніг, PhD, IBCLC у своїй статті пишуть, що заняття спортом не можуть нашкодити грудному вигодовуванню.

 

 Молочна кислота, яка виділяється під час занять, потрапляє у грудне молоко лише на 90 хвилин

 

Якщо мама займається професійно і її організм працює на 100%, то концентрація буде високою і малюк може відмовлятися одразу після фізичних нагрузок мами їсти молоко, але через 30-60 хв, коли концентрація молочної кислоти падає, то дитина не буде відчувати різницю і буде їсти з задоволенням.

 

Більшість мам займаються на 50-70% своїх можливостей, тому концентрація молочної кислоти у грудному молоці буде незначною і на якість, безпеку та смак значно впливати не буде.

 

Спеціалісти радять мамам:

 

  • бути активною, якщо ви цього хочете;
  • займатися у зручному спортивному бюстгалтері для підтримки грудей під час бігу або стрибків;
  • пити воду під час і після тренувань;
  • не хвилюватися, що молочна кислота вплине на смак молока і ваш малюк відмовиться їсти. Ваша дитина може не реагувати на зміну смаку молока;
  • деякі діти не хочуть брати груди, якщо вони вологі і солоні після тренування, тому можна груди помити і легко промокнути рушником;
  • якщо ви займаєтесь у залі і підіймаєте важке або повторюєте одноманітні рухи для рук і це провокує розвиток лактостазу, то зробіть перерву і почніть робити вправи повільніше.

 

Від себе раджу вам менше концентрувати увагу на тому, що вас пригнічує, та робити більше того, що вам приносить задоволення і допомагає насолоджуватися життям на повні груди.

 

Автор: Форемна Олеся, консультант з грудного вигодовування

 

Список використаних джерел: 

http://www.secretsofbabybehavior.com/2011/06/active-mommy-conundrum-can-exercise_24.html?m=1

https://pediatrics.aappublications.org/content/111/2/e148

https://kellymom.com/bf/can-i-breastfeed/lifestyle/mom-exercise/

http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/fitness/synonym/