Як налагодити годування грудьми після кесаревого розтину


Photo: unsplash.com

Про організацію грудного годування після природних пологів є достатньо багато інформації, але дуже мало – про ГВ після кесаревого розтину. Але ж в сучасному світі відчутний відсоток діток народжуються шляхом КР за медичними показаннями чи за вибором та рішенням батьків. Отже, давайте поговоримо про те, що ж потрібно робити, щоб грудне годування після кесаревих пологів відбулось успішно. ???

❤ За сучасними уявленнями, початок грудного вигодовування після кесаревих пологів та його підтримка в майбутньому мало відрізняється від організації ГВ після природних пологів.

? Після операції кесаревого розтину під регіональною анестезією (епідуральна або спінальна анестезія) забезпечити контакт шкіра-до-шкіри з матір’ю протягом 2-х годин та прикласти малюка до грудей як можна раніше.

? Якщо використовувалася загальна анестезія (наркоз) – контакт шкіра-до-шкіри можна забезпечити, викладаючи дитину на груди батьку чи іншому члену родини, а перше прикладання до грудей – безпосередньо після виходу мами з наркозу.

? Важливо, щоб поряд були ті, хто зможе допомагати мамі у годуванні дитини за вимогою та догляді за ним.

❤ Таким чином, можна уникнути необхідності у підтриманні лактації у відсутності смоктання дитини (шляхом зціджувань) та годування новонародженого штучними сумішами (в том числі й використання для цього пляшок з сосками), та досягнути такої ж стимуляції лактації, як й в звичайних умовах після природніх пологів.

 

Авторка — Маргарита Лежепекова, консультантка з грудного годування, керівниця ГО «Життя Родини»

 

Безкоштовна Гаряча лінія з підтримки грудного годування


Джерела:

«Захист, сприяння та підтримка грудного вигодовування в закладах, що надають послуги з вагітності та пологів й новонародженим» Повний набір рекомендацій *

Рекомендації ВООЗ © Всесвітня организація охорони здоров’я, 2017 р.

Наказ МОЗ України від 27.12.2011 № 977 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 15.12.2003 року №582 «Про затвердження клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги» з розділом «Кесарів розтин»