Що робить консультантка з грудного годування на виклику?


Photo: Oksana Shufrych

Часто мамам та їх рідним не зрозуміло, що ж робить консультантка з ГВ на виклику? Чим може допомогти? Навіщо потрібен візит?

Спробую пояснити на простому прикладі.

Ось типова історія, можна сказати, збірний образ звичайної ситуації на звичайному виклику, одному з багатьох.

Дзвінок мами, яка вже зневірилася та готова опустити руки й припинити це важке грудне вигодовування, що завдає їй стільки болю. Дитині 2 тижні (3 тижні, місяць …), і кожне годування – катування, травмовані соски, тріщини, і біль, біль, біль…  Змучена мама вже намагається відтягувати час годування у надії хоч трохи відпочити та дати якось загоїтись соскам. А дитина ще й, як навмисне, часто та багато плаче, дуже хоче смоктати й погано набирає вагу. Мами – дуже терплячі, люблячі, і на багато чого, якщо не на все, готові для довгоочікуваного малюка. Й терпіти біль вони теж готові … На жаль. Тому що біль терпіти не потрібно! Біль – це показник того, що щось в годуванні пішло не так, й чим швидше на це звернути увагу та постаратися виправити, тим краще буде не тільки для мами, але й для дитини!

У більшості випадків така ситуація виникає, коли дитина захоплює груди неглибоко, тому смоктання буває неефективним, відповідно, дитина отримує менше молока, а груди – гірше стимулюється, тим часом сосок отримує травму. Це може бути пов’язано з різними причинами, більшість з яких можна вирішити просто в один день, особливо якщо зайнятися цим як раніше – наприклад, це може бути незручна поза мами, невдале розташування дитини біля грудей … Іноді доводиться працювати довше – наприклад, коли дитина навчилася невдалому захопленню через використання пустушки, пляшки, накладки на груди, або коли у неї є особливості будови ротової порожнини (коротка під’язикова вуздечка). Можна, звичайно, переглянути купу статей, відео, майстер-класів з прикладання. Але на все це потрібен час, який, коли болить, просто на вагу золота, а по друге – це все про інших мам, інших дітей, з їх особливостями! Набагато ефективніше, якщо вам все покажуть просто на вашому прикладі, враховуючи ваші особливості будови тіла та поведінки конкретної пари мама-дитина.

Повернемося до тієї конкретної типової ситуації, про яку писала вище. Просто безцінно спостерігати щасливі очі мами, якій допомогли зручно розташуватися, й дитина нарешті взяла груди добре, а мама вже не напружена. І залишається одне тільки питання: «А що, так можна було?» Без болю, в комфортних умовах, розслаблено та радісно – так можна й годувати!

Можна та потрібно!

Не соромтеся звертатися за допомогою, якщо вона вам необхідна! Не відкладайте візит консультантки з грудного вигодовування, якщо у вас є проблема з годуванням! Вам обов’язково постараються допомогти!

 

Авторка — Маргарита Лежепекова, консультантка з грудного годування, керівниця ГО «Життя Родини»

 

Безкоштовна Гаряча лінія з підтримки грудного годування