7. Мені боляче годувати дитину, чому? Як мені це виправити?


Правильно організоване грудне вигодовування має бути комфортним для всіх учасників процесу. Біль при годуванні – сигнал тривоги, й найчастіше сигналізує про якесь неблагополуччя. Найчастіше причиною болю при годуванні є неправильне прикладання до грудей, неправильне положення дитини біля грудей, й, внаслідок цього, пошкодження сосків та їх інфікування (бактеріями або грибками). При правильному прикладанні сосок знаходиться у дитини глибоко в роті, на рівні м’якого піднебіння, та при хвилеподібних рухах язика дитини не відчуває механічного впливу, тому не пошкоджується – мамі не боляче. Біль і пошкодження сосків завжди легше попередити, ніж потім справлятися та лікувати. Тому всі сили варто спрямувати на те, щоб більше дізнатися про правильне прикладання, положення дитини біля грудей, при якому це вийде з більшим успіхом. Дуже важливо уникати використання замінників материнських грудей (сосок, пляшок, пустушок, накладок на груди), тому що смоктання таких пристосувань часто призводить до зміни способу смоктання грудей – дитина смокче тільки сосок, і коли він застосовує ці вміння до маминих грудей, це призводить до болю та травм. Іноді біль при годуванні обумовлений тим, що в дитини є анатомічні особливості будови ротової порожнини (коротка під’язикова вуздечка, коротка вуздечка верхньої губи), які, при всіх зусиллях по налагодженню правильного прикладання, можуть мати вплив на здатність дитини ефективно та безболісно смоктати. Велику допомогу в налагодженні правильного прикладання та профілактиці болю при годуванні може надати консультант з грудного вигодовування або мама, яка годує успішно, з великим досвідом годування.

Джерела:

«Найбільш поширеною причиною болю та травм сосків є неправильне прикладання до грудей (177).» Документ ВООЗ «Мастит. Причини та ведення», 2000., Женева

Woolridge MW. The aetiology of sore nipples. Midwifery, 1986

Наказ МОЗ України від 04.04.2005 № 152 «Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною»

Наказ МОЗ України від 20.03.2008 № 149 «Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років»

«Your guide to BREASTFEEDING» The Office on Women’s Health (OWH)