6. Моя мама каже, що потрібно витримувати інтервали між годуваннями хоча б дві години. Чи потрібно це робити чи краще годувати на вимогу?


Всі актуальні на даний момент рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, міжнародні протоколи, що стосуються харчування новонароджених і грудних дітей, а також дітей раннього віку, накази Міністерства охорони здоров’я України рекомендують як оптимальне  ̶  грудне вигодовування на вимогу дитини  ̶  тобто так часто та так довго кожен раз, як це необхідно немовляті вдень й вночі, в залежності від його індивідуальних особливостей, без обмеження з боку матері. Новітні рекомендації ВООЗ включають в себе підтримку матерів в навчанні визначати сигнали дитини для годування, близькості та комфорту, а також в навчанні відповідно реагувати на ці сигнали дитини. Було проведено велику кількість досліджень, які довели важливість годування на вимогу для успіху грудного вигодовування, для встановлення достатньої кількості молока для кожної дитини, для позитивного впливу на здоров’я дитини та матері (профілактика застоїв молока та маститів), для успішного розвитку дитини, для достатньої тривалості виняткового грудного вигодовування та тривалості ГВ в цілому.

Джерела:

Наказ МОЗ України від 20.03.2008 № 149 «Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років»

Наказ МОЗ України від 04.04.2005 № 152 «Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною» 

Документ ВООЗ «Харчування дітей грудного та раннього віку» 16.02.2018, © Всесвітня організація охорони здоров’я, 2018 р .

Керівництво ВООЗ «Захист, просування і підтримка грудного вигодовування в установах, що надають послуги у зв’язку з вагітністю та пологами» © Всесвітня організація охорони здоров’я, 2017 р .

Дослідження рН шлункового соку при різних інтервалах в часі між годуваннями