2. Мені розповіли, що всі жінки в нашій родині «не молочні». Я дуже хочу годувати, які в мене є шанси, що я зможу це зробити успішно?


У вас є дуже багато шансів годувати дитину грудьми. У нормальний репродуктивний цикл жінки, крім вагітності та пологів, включається і годування. Тому жінки не діляться на «молочні» і «немолочні», як корови, в яких спеціально розвивається молочність, набагато більш висока у порівнянні з природною нормою, з метою промислового виробництва. За сучасними уявленнями, вважається, що лише до 3% жінок відчувають труднощі із забезпеченням достатньої кількості молока для зростання і розвитку дитини, в зв’язку з особливостями їхнього здоров’я. Однак, це актуально для сучасного індустріального суспільства з досить високо розвинутою медициною. У традиційних суспільствах з низьким рівнем розвитку медицини, але в яких до годування грудьми відносяться, як до природної фізіологічної функції і єдиного способу нагодувати дитину, де жінки отримують з дитинства досвід догляду за немовлятами та успішного годування, і де воно високо цінується, і де грудне вигодовування широко підтримується і в суспільстві в цілому, і в сім’ях зокрема, порушення лактації практично не відомі. Наприклад, в результаті спільного дослідження ВООЗ в галузі грудного вигодовування було виявлено, що з 3898 матерів, які перебувають під наглядом в Нігерії і Заїрі, в жодної не було труднощів з лактацією. Але для успішного грудного вигодовування, крім бажання, можливості та грамотної інформації, дуже важлива підтримка з боку медичних працівників, рідних та друзів, а також консультантів з грудного й  досвідчених мам, що успішно годують.

Джерела:

Бюлетень ВООЗ “Годування дітей першого року життя: фізіологічні основи” під редакцією Дж. Акре (стор. 43)

«Годування і харчування грудних дітей та дітей раннього віку» Методичні рекомендації для Європейського регіону ВООЗ з особливим акцентом на республіки колишнього Радянського Союзу – Kim Fleischer Michaelsen, Lawrence Weaver, Francesco Branca та Aileen Robertson, © Всесвітня організація охорони здоров’я, 2001 г. Оновлене перевидання, 2003 г. (стор. 176-179)

Те ж саме англійською